П`ятниця, 2024-05-17, 10:24 AM
Web-майстрам
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна Каталог статей Реєстрація Вхід
Меню сайту

Категорії розділу
Автоматизоване створення й підтримка веб-ресурсів [10]
Основи мови HTML [17]
Графіка, аудіо- та відеоінформація на веб-сторінках [6]

WM-копілка

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 68

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу

Головна » Статті » Основи веб-дизайну » Автоматизоване створення й підтримка веб-ресурсів

Адресація в Інтернеті
Усі комп'ютери, підключені до Всесвітньої мережі, працюють в ав­ томатичному режимі , без участі людей. Для того щоб такий ком­ п'ютер мав змогу передавати та приймати дані з використанням протоколу IP, він повинен мати унікальну адресу, яку називають IP-адресою. Вона має такий формат: ххх.ххх.ххх.ххх, де ххх — число від 0 до 255 (наприклад, 193.205.31.47). Призначенням ІР- адрес займаються спеціальні організації. ІР-адреса є зручною для комп'ютерів, але людям запам'ятати її важко. Тому серверам присвоюють так звані доменні імена — на­ бори розділених крапками послідовностей символів, наприклад zirka.lviv.ua.

Останній, найзагальніший елемент доменного імені — в нашому прикладі иа — називають доменом першого рівня, lviv — доменом другого рівня і т. д. Кількість доменів у адресі не регламенто­ вано. Домени першого рівня стандартизовані, домени останніх рівнів вибирають за бажанням тих, хто їх встановлює. Імена для доменів першого рівня видає Інформаційний центр Інтернету (In- ternetNIC), решту імен фіксують ті організації, яким такі права делеговані.

У багатьох країнах домен першого рівня є кодом країни: иа — Ук­ раїна, ru — Росія, fr — Франція, sl — Швеція, са — Канада, jp — Японія, au — Австрія, uk — Великобританія. Домени першого рівня можуть також позначати сферу діяльності: com — комерційні компанії, gov — урядові організації, edu — нав­ чальні заклади, org — некомерційні організації, mi l — військові організації.

Отже, система доменних імен організована у зручний для людини спосіб, оскільки вона має постійну структуру і дає змогу визна­ чити, якій організації належить сервер та в якій країні ця орга­ нізація розміщена.

Проте, як ви знаєте із власного досвіду, для відкриття будь-якого документа, що зберігається на комп'ютері, необхідно вказати ім'я файлу та повний шлях до нього. Так само і для доступу до інтер- нет-ресурсу недостатньо знати лише ІР-адресу або доменне ім'я комп'ютера, на якому цей ресурс розміщено, — ви маєте вказати також папку та ім'я файлу. Крім того, як зазначалося, в Інтернеті застосовуються різні протоколи, а отже, слід вказати ще й прото­ кол. Адресу, що містить усі зазначені елементи, називають URL (Uniform Resource Locator — єдиний вказівник на ресурс) або адресою ресурсу.

Типовий URL має такий вигляд: протокол://адреса, де прото­ кол визначає метод доступу до ресурсу, наприклад http, ftp; адреса описує місце розташування ресурсу і включає назву сервера, шлях до документа і його ім'я.

Часто зустрічаються URL, що містять лише протокол та назву сер­ вера. У цьому випадку завантажується головна сторінка сервера. Наведемо приклади URL-адрес: • http://www.syhiv.com/pub/files/school.html — адреса файлу school, html, розміщеного в каталозі pub/files на сервері www.syhiv.com. Доступ до сервера здійснюється за протоколом HTTP; • http://www.syhiv.com — адреса головної сторінки сервера www. syhiv.com; • ftp://ftp.syhiv.com/pub/files/school.txt — адреса файлу school.txt, розміщеного в каталозі pub/files на сервері ftp.syhiv.com. До­ ступ до сервера здійснюється за протоколом FTP.

Категорія: Автоматизоване створення й підтримка веб-ресурсів | Додав: Farengeit (2011-12-19)
Переглядів: 1036 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
1 SergBoago  
0
<a href=http://zmkshop.ru/>новинский завод металлоконструкций офис москва</a>

Ім`я *:
Email *:
Код *:
Новини
Остання новина: Новий спосіб заробітку

Copyright MyCorp © 2024 Зробити безкоштовний сайт з uCoz