П`ятниця, 2024-05-17, 12:36 PM
Web-майстрам
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна Каталог статей Реєстрація Вхід
Меню сайту

Категорії розділу
Автоматизоване створення й підтримка веб-ресурсів [10]
Основи мови HTML [17]
Графіка, аудіо- та відеоінформація на веб-сторінках [6]

WM-копілка

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 68

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу

Головна » Статті » Основи веб-дизайну » Автоматизоване створення й підтримка веб-ресурсів

Структура веб-сайтів
Зовнішній вигляд кожного сайту є унікальним, проте в усіх сай­ тів можна знайти спільні за функціональністю частини. На будь- якому сайті першою відкривається головна сторінка. її розробці приділяють особливу увагу, оскільки дослідження показали, що люди не здатні читати інформацію, що відображається на моні­ торі, так уважно, як книжки або журнали, вони зазвичай лише поверхово переглядають її, наприклад, як рекламу. Якщо головна сторінка містить те, що шукає відвідувач, він читає її далі, а якщо ні — переходить до інших сайтів, яких в Інтернеті дуже багато.

У верхній частині головної сторінки зазвичай розташована так звана шапка, яку дублюють на інших сторінках сайту. Це роблять спеціально, адже ця частина відображається у вікні браузера пер­ шою, і відвідувач насамперед звертає увагу на неї.

Щоб забезпечити швидкий перехід до основних тематичних роз­ ділів сайту, створюють меню сайту — список гіперпосилань на його розділи. Горизонтальне меню зазвичай розташовують у шапці, іноді дублюючи його в нижній частині сторінки, а вертикальне — переважно в лівій частині сторінки, у місці, звідки відвідувач почи­ нає її переглядати. Меню є одним із найважливіших компонентів сайту, користувач постійно звертає на нього увагу, і тому вимоги до нього високі. Меню має бути зручним, помітним і зрозумілим, інак­ ше користувач не знатиме, як потрапити в потрібний розділ, і вийде із сайту. Пункти меню мають бути чітко відділені один від одного.

На рис. 1.1 показано головну сторінку сайту гімназії «Сихівська» м. Львова. Меню сайту на ній розміщене ліворуч.

На рис. 1.2 наведено приклад ще однієї головної сторінки — сай­ ту Видавничої групи BHV. Меню цього сайту є горизонтальним.

Гіперпосилання, розміщені в тексті чи у вигляді графічних об'єк­ тів, дозволяють переходити на різні сторінки сайту або навіть на інші сайти. На сайтах із дуже великим обсягом інформаці ї є сторінки третього рівня, а якщо необхідно — то й четвертого, п'ятого і т. д.

Загалом же виділяють три структури веб-сайтів — лінійну, дерево­ подібну та довільну. Подорожуючи сайтом із лінійною структурою, з головної сторінки ви перейдете на другу сторінку, з неї — на третю і т. д. На сайті з деревоподібною структурою з головної сто­ рінки можна потрапити на одну зі сторінок другого рівня, звід­ ти — на одну зі сторінок третього рівня і т. д. Сайт із довільною структурою видається зовсім неорганізованим, але саме у цьому й полягає принцип його створення. Подорожуючи таким сайтом, ви можете переходити з однієї його сторінки на інші у різні способи, і ваш шлях назад не обов'язково має бути таким самим.

Категорія: Автоматизоване створення й підтримка веб-ресурсів | Додав: Farengeit (2011-12-19)
Переглядів: 2422 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Новини
Остання новина: Новий спосіб заробітку

Copyright MyCorp © 2024 Зробити безкоштовний сайт з uCoz